Prof. Dr. Nejat GÜNEY Basın Toplantısı Düzenledi

blank

Ali Kırca’nın tedavi gördüğü Metropolitan Florance Nightingale Hastanesi’nin Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Tarkan Dizdar, A. A muhabirine yaptığı açıklamada, Kırca’nın saat 09. 50 civarında evinin asansör boşluğundan 7 metre aşağıya düşerek yaralandığını kaydederek, şunları söyledi: “Hastaneye geldiğinde şuuru açıktı. Ortopedik şikayetlerinden dolayı, ortopedi uzmanı Dr. Eyüp Bakmaz tarafından tetkikleri yapıldı. Sağ kolunda kırıklı omuz çıkığı, sol diz kapağında bir çatlak, sol ayak başparmağında çıkık, bir de muhtemelen sol ayak topuk kemiğinde çatlak tespit edildi. Saat 13. 00’te ameliyata alındı. Ameliyat 3 saat sürdü. Ameliyata alınma nedeni, ağrılı olduğu için anestezi altında kırıkların daha kolay tedavi edilmesi. Genel durumu iyi, kalıcı bir hasar gözlenmedi. Vücutta bacak kısmında yaygın kesikler var. Ama bunlar önemli şeyler değil.

Doktoru Prof. Dr. Nejat GÜNEY Basın Toplantısı Düzenledi

 Metropolitan Florance Nightingale Hastanesi ortopedi ve travmatoloji uzmanı Prof. Dr. Nejat Güney ile Uzm. Dr. Eyüp Bakmaz, Ali Kırca’nın sağlık durumu hakkında bilgi vermek amacıyla basın toplantısı düzenledi. Prof. Dr. Güney, Kırca’nın sağlık durumunun çok iyi olduğunu ve ileriye yönelik endişe edilecek bir durum bulunmadığını belirterek, yapılan ameliyatla Kırca’nın sağ omuzundaki çıkığın yerine konulduğunu, vücuttaki yaygın kesiklerin de temizlenerek dikildiğini vurguladı. Ortopedi uzmanı Dr. Eyüp Bakmaz da, Kırca’nın birkaç gün sonra taburcu edilebileceğini, ancak “işine dönmek için birkaç aya ihtiyacı olacağını” vurguladı.
Bu arada, Kırca’yı hastanede ziyaret eden ATV Haber Koordinatörü Ayşenur Arslan da, gazetecilere, kazanın, Kırca’nın Kuruçeşme’de inşaat halindeki 3 katlı evine yaptığı ziyaret esnasında meydana geldiğini bildirdi. Arslan, inşaatın tamamlanmamasından doğan bir sorun yüzünden Kırca’nın asansör boşluğundan 2 kat aşağıdaki asansörün üzerine düştüğünü belirterek, “Kaza şanssızlık ama, sonucu büyük bir şans. . . Çok ciddi olabilecek bir kazayı ucuz atlattık” dedi. Arslan, ameliyat sonrası görüştüğü Ali Kırca’nın “neşesinin yerinde olduğunu, espriler yaptığını” söyledi. Ayşenur Arslan ayrıca, bugünlerde Kırca’nın tatile ayrılmak üzere olduğunu kaydederek, “Tatilini deniz kenarında değil, hastanede geçirecek” dedi. Öte yandan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz ile Turizm Bakanı Erkan Mumcu’nun Kırca’yı telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundukları öğrenildi.