Kalça Protez Ameliyatı Fiyatları Nelerdir?

blank

Kalça Protez Ameliyat Fiyatlarıİnsan vücudunun en büyük ve en güçlü eklemi olan kalça eklemi çeşitli nedenlerden dolayı hasar görmektedir. Hasarın giderilmesi, hastanın yaşamış olduğu ağrı ve acının hafifletilmesi için kalça protezi ameliyat uygulanmaktadır. Ameliyat olmayı düşünen birçok hasta kalça protez ameliyatı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.

Kalça ekleminde meydana gelen hasar ve yıpranmalar için hastaya çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Hastanın ağrı ve acısını dindirmek amacıyla ağrı giderici ilaçlar ve fizik tedavi egzersizlerinin yetersiz kalması durumunda son çare olarak kalça protez ameliyatı ortopedi cerrahları tarafından uygulanmaktadır.

Kalça ağrısı yaşayan birçok hasta yüksek başarı oranlarına sahip kalça protez ameliyatı ile ilgili araştırma yapmaktadır. İçeriğin devamında kalça protezi çeşitleri, protez ameliyatı aşamaları, kalça protez ameliyatı fiyatları gibi merak edilen birçok sorunun yanıtına ulaşabilirsiniz.

Kalça Protezi Tipleri Nelerdir?

Protez cerrahisinde yaşanan gelişmeler kalça protezi çeşitlerinde de yeniliklere olanak tanımaktadır. Kalça protez ameliyatı öncesinde hastaya uygulanılacak protez çeşidine karar verilmektedir. Hastaya uygulanılacak protez çeşitleri; çimentosuz kalça protezleri, çimentolu kalça protezleri ve yüzey kaplama kalça protezi olarak bilinmektedir.

Çimentolu kalça protezleri, kalça protezinin kalça kemiğine tutturulması amacıyla kemik çimentosu olarak adlandırılan maddenin uygulanmasıdır. Çimentosuz kalça protezleri; protez ile kemiğin birbirine daha kolay kaynamasına olanak sağlamaktadır. Günümüzde yaygın olarak çimentosuz kalça protezi uygulanmaktadır. Ayrıca çimentosuz kalça protezi pütürlü bir yüzeye sahiptir ve kemik bu yüzeyin içerisinde büyüme gösterebilmektedir. Yüzey kaplama kalça protezleri ise son yıllarda uygulanan protez çeşididir. Bu protez çeşidi klasik kalça protezlerinden farklı olarak, uyluk kemiğinin baş kısmı kesilmeden uygulanmakta ve protezin alt kısmı ile baş bölgesi kemik çimentosuyla yapıştırılmaktadır.

Kalça Protezi Ameliyatı Aşamaları

Çeşitli kalça ağrıları nedeniyle kalça protez ameliyatı olacak hastanın merak ettiği sorular içerisinde yer alan kalça protezi ameliyatı aşamaları ve kalça protez ameliyatı fiyatları soruları uzman hekimlere sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kalça protezi ameliyatı için öncelikle hastanın genel muayenesi yapılmaktadır.

Hastanın gerekli tetkikleri sonucu ameliyat süreci başlamaktadır. Uzman hekim ameliyat ekibi ile birlikte hastaya uygun anestezi yöntemini belirlemektedir.  Ameliyat esnasında hasar görmüş, aşınmış kemikler kalçadan çıkartılarak yerine protezler koyulmaktadır.

Kalça Protez Ameliyatı Fiyatları

Hastanın günlük yaşamını olumsuz etkileyen kalça ağrıları dayanılamayacak duruma gelmesi halinde kalça protez ameliyatı uygulanmaktadır. Kalça protezi ameliyatı diz protez ameliyatı gibi yüksek başarı oranına sahip cerrahi bir operasyondur. Hasta ve hasta yakınları ameliyat süreci ile ilgili birçok hususu merak etmektedir. Kalça protezi ameliyatı fiyatları da hasta ve hasta yakınlarının merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Kalça protez ameliyatı fiyatları belirli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Ameliyat fiyatları ile ilgili kesin bilgi için uzman hekim ya da hastane ile görüşülmelidir.

blank
blank